Prekių kategorijos
PAGALBA / UŽSAKYMAI
Partneriai

        

            

     

       

Vaikams

Vitaminas D3 Valentis, 10 ml

Vitaminas D3 Valentis, 10 ml
Kaina:  2.52 €
Įveskite pageidaujamą kiekį:  
  • Gamintojas: Valentis
  • Kilmės šalis: Lietuva

Maisto papildas. Aliejinis tirpalas.
Vitamino D3 šaltinis. Vitaminas D reikalingas normaliam vaikų augimui ir kaulų vystymuisi.

Vitaminas D svarbus kalcio ir fosforo pasisavinimo procese, palaiko normalią kalcio koncentraciją kraujyje, dalyvauja kaulų ir dantų formavimosi procese, todėl padeda palaikyti sveikus kaulus ir dantis. Vitaminas D dalyvauja užtikrinant raumenų funkciją, normalų imuninės sistemos funkcionavimą, moduliuoja priešuždegiminį atsaką.

Vitaminas D3 Valentis - produktas, skirtas mitybai papildyti vitaminu D3
(cholekalciferoliu) kūdikiams, mažiems vaikams, paaugliams ir suaugusiems žmonėms, kuriems nustatytas vitamino D trūkumas.

Vitaminas D3 Valentis 10mlSudėtis: vidutinės grandinės trigliceridai, cholekalciferolis.

Maistingumas. 100 ml energinė vertė: 3522 kJ / 857 kcal. 100 ml yra baltymų - 0 g, angliavandenių - 0 g, riebalų – 99,95 ml. 100 ml yra 40.000 µg cholekalciferolio (800.000 % RPN* suaugusiesiems arba 571.429  % RPN* kūdikiams ir mažiems vaikams).

10 ml tirpalo yra maždaug 400 lašų. 1 laše (0,025 ml) yra 10 µg cholekalciferolio (atitinka 400 TV vitamino D3), kas sudaro 200 % RPN* suaugusiesiems arba 143 % RPN* kūdikiams ir mažiems vaikams iki 3 metų.

*RPN - rekomenduojama paros norma

Vartojimas: rekomenduojama vartoti po vieną lašą per dieną su maistu, gėrimu arba tiesiai į burną pipete. Neviršyti nustatytos rekomenduojamos dozės. Jeigu abejojate dėl produkto dozavimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Maisto papildas neturėtų būti vartojamas kaip maisto pakaitalas.

Laikyti sausoje, tamsioje vietoje, ne aukštesnėje kaip 25 °C temperatūroje, vaikams nepasiekiamoje vietoje. Atidarius laikyti šaldytuve (vėsioje vietoje) ir suvartoti per du mėnesius.

Nėra sintetinių dažiklių, kvapiųjų medžiagų ir konservantų.

Grynasis kiekis: 10 ml.

Gamintojas: UAB „Valentis“, Molėtų pl. 11, LT-08409 Vilnius, Lietuva.

Pagaminta ES.

Kas yra vitaminas D?
Vitaminas D (kalciferolis) yra riebaluose tirpus vitaminas. Plačiausiai žinomos dvi vitamino D formos: randamas augaliniame maiste vitaminas D2 (ergokalciferolis) bei vitaminas D3 (cholekalciferolis), kuris gali būti sintetinamas žmogaus odoje, epidermio gilesniuosiuose sluoksniuose, veikiant ultravioletiniams (UV-B) saulės spinduliams ir šilumai. Vitamino D3 galima gauti ir iš gyvulinės kilmės maisto produktų, tačiau natūraliuose produktuose jo kiekiai nėra dideli. Daugiausia vitamino D3 randama riebioje žuvyje (lašišose, silkėse, unguriuose), kiaušinio trynyje, kepenyse, svieste, sūryje. Teigiama, kad įprastinė vakarietiškų šalių dieta dažnai pilnai neužtikrina organizmo vitamino D poreikių. Tik šiaurės kraštų žmonės, kurie valgo daug žuvies, ruonių ar banginių mėsos bei jų riebalų, tikrai gauna pakankamą vitamino D kiekį su maistu. Vitamino D trūkumo paprastai nejaučia ir žmonės, gyvenantys ties pusiauju, kur netrūksta saulės spindulių. Teigiama, kad šio vitamino stokoja ne mažiau kaip 50 procentų mūsų platumos gyventojų.

Kuo svarbus vitaminas D?

  • Vitaminas D ypač reikalingas kūdikiams ir mažiems vaikams. Šis vitaminas dalyvauja kaulų ir dantų formavimosi procese, nes padeda organizmui pasisavinti kalcį ir fosforą, palaiko normalią kalcio koncentraciją kraujyje. Nesant vitamino D organizme pasisavinama tik apie 15 proc. kalcio ir apie 60 proc. fosforo, todėl vitaminas D būtinas normaliam vaikų kaulų bei dantų vystimuisi ir augimui. Be to, šis vitaminas padeda užtikrinti ir normalią raumenų funkciją.
  • Trūkstant vitamino D, vystosi rachitas, raumenų silpnumas. Mokslininkai ištyrė, kad vitamino D trūkumas vaikystėje ir paauglystėje, kuomet kaulai kaupia kalcį, tankėja ir intensyviai auga, padidina osteoporozės (kaulų retėjimo) išsivystymo vyresniame amžiuje pavojų.
  • Vitaminas D turi reikšmės ir imuninei sistemai. Jis dalyvauja užtikrinant normalų imuninės sistemos funkcionavimą, moduliuoja priešuždegiminį atsaką. Mokslininkai skelbia, kad pakankamai vitamino D organizme turintys žmonės rečiau suserga infekcijomis ir peršalimo ligomis.

Kodėl vitamino D dažnai trūksta kūdikiams ir mažiems vaikams?
Vitamino D atsargos žmogaus organizme (odoje, raumenyse, riebaliniame ir kituose audiniuose) nėra gausios. Išnešioto naujagimio vitamino D atsargos pasibaigia maždaug po 8 savaičių, o neišnešiotų kūdikių organizmas vitamino D sukaupia dar mažiau, todėl neišnešioti gimę vaikai dažniau serga rachitu. Mažiau vitamino D atsargų iki gimimo sukaupia ir dvynukai ar trynukai. Taip pat yra nustatyta, kad dirbtinai maitinami kūdikiai rachitu serga dažniau nei natūraliai maitinami, nes pastarieji šiek tiek vitamino D gauna su mamos pienu. Motinos piene vitamino D kiekis yra nevienodas, jo pagausėja vasarą, arba mamai daugiau gaunant šio vitamino su maistu. Vis tik net ir vasarą vitamino D motinos piene nebūna daug, maždaug apie 50 tarptautinių vienetų (TV) viename litre, todėl paprastai kūdikiams nuo 2-4 savaičių amžiaus vitamino D rekomenduojama duoti papildomai, ypač rudens-žiemos laikotarpiu.

Kas lemia vitamino D trūkumą suaugusiesiems?
Be genetinių veiksnių yra trys pagrindinės priežastys:

Mitybos įpročiai. Vitamino D yra tokiuose maisto produktuose, kuriuos ne kiekvienas mėgsta arba kuriuos tiesiog ne kiekvienas gali įsigyti.

Šviesos trūkumas. Odoje pagaminamas vitamino D kiekis ne visuomet yra pakankamas. Žiemos mūsų platumose dažnai pilkos, labai trūksta saulės šviesos, o vasarą ultravioletinius spindulius sulaiko sparčiai populiarėjantys kremai nuo saulės. Besikeičiantis gyvenimo būdas lemia, kad žmonės vis daugiau laiko praleidžia uždarose patalpose, ir toli gražu ne kiekvienas bent pusvalandį per dieną pabūna lauke, todėl vitamino D sintezė odoje gali būti nepakankama.

Tam tikrų organizmo funkcijų sutrikimai. Daugiau vitamino D reikia esant kai kuriems kepenų ir inkstų funkcijų sutrikimams, taip pat esant sumažėjusioms žarnyno rezorbcinėms funkcijoms, ypač vyresnio amžiaus žmonėms.

Suaugusiems žmonėms vitamino D trūksta ne visiems ir ne visada; jo trūkumas nustatomas iš kraujo tyrimo. Smarkus ir ilgalaikis vitamino D perdozavimas yra pavojingas. Jeigu nesate tikri, kad jums trūksta vitamino D, prieš imantis papildomai vartoti maisto papildą Vitaminas D3 Valentis, reikėtų pasitarti su gydytoju.

Rašyti atsiliepimą

Jūsų vardas:
Jūsų el. paštas:
Jūsų atsiliepimas:

Įvertinimas:   Teigiamas    Neigiamas


Tęsti