Prekių kategorijos
PAGALBA / UŽSAKYMAI
Partneriai

        

            

     

       

Sąnarių gydymas

Sąnario kremzlės nykimas ir dilimas sukelia skausmus ir apsunkina judėjimą. Deja, bet jos atstatymas (regeneracija) yra labai sudėtingas ir ilgai trunkantis procesas. Dažniausiai pagrindinis sąnarių gydymo tikslas – numalšinti patiriamą skausmą, sumažinti uždegimą ir bent tokiu būdu pagerinti paciento gyvenimo kokybę. Čia svarbų vaidmenį atlieka ir gyvenimo būdas, kurį reikėtų koreguoti: atsikratyti antsvorio; pasirinkti tinkamą, kokybišką avalynę; vengti didelės pažeisto sąnario apkrovos ir, žinoma, nepamiršti vartoti medikamentų (jei simptomai yra lengvesni, taip pat taikant profilaktinį gydymą, siūloma vartoti sąnarių būklę gerinančius maisto papildus).
 
Sąnariai gali būti pažeisti autoimuninių ligų, tokių kaip reumatoidinis artritas. Sergant sutrinka organizmo imuninės sistemos veikla ir ji (imuninė sistema) ima atakuoti audinius, tokiu būdu kyla sąnarių uždegimas.

Priemonės sąnarių būklei gerinti

Vienas seniausiai žinomų preparatų, naudotų sąnarių būklei gerinti ir įvairioms ligoms gydyti – pluoštinių bosvelijų ekstraktas. Gydomosios jo savybės buvo pastebėtos dar senovės Indijoje, o šiuo metu jau yra patvirtintos ir moksliškai.

Pluoštinių bosvelijų ekstraktas mažina uždegimą, aktyvina kraujotaką uždegimo paveiktuose sąnariuose. Taip pat malšina ir skausmą. Pastebima, kad baigus šio ekstrakto vartojimo kursą, sąnariai tampa lankstesni, pacientui lengviau judėti. Preparato poveikis analizuojamas lyginant jį su placebo efektu (kuomet pacientas gydomas tabletėmis be veikliųjų medžiagų) bei uždegimą mažinančiais vaistais. Tyrimų metu buvo nustatytas teigiamas bosvelijų ekstrakto poveikis, efektyvi pagalba sergantiems osteoartritu ar reumatoidiniu artritu.

Galimas šalutinis maisto papildų poveikis

Svarbu paminėti, kad kaip ir kiti maisto papildai sąnariams, bosvelijų ekstraktas taip pat gali turėti šalutinį poveikį. Galimas virškinamojo trakto sutrikimas (rėmuo, pykinimas, viduriavimas), bėrimai, padidėjęs delnų ar padų prakaitavimas (pastarąjį sukelia autonominė nervų sistema). Nors tai gana retai pasitaikantys simptomai. Vis dėlto bosvelijų ekstraktas neturėtų būti skiriamas nėščiosioms bei žindančioms moterims, vaikams. Taip pat sergantiems kepenų bei inkstų ligomis.

Įrodyta, kad ilgalaikis pluoštinių bosvelijų ekstrakto vartojimas yra visiškai saugus, o teigiamas poveikis, baigus vartojimo kursą, juntamas dar kurį laiką.

Parengė doc. dr. Andrej Suchomlinov