Prekių kategorijos
PAGALBA / UŽSAKYMAI
Partneriai

        

            

     

       

Kvapai pakelia nuotaiką

Kvapai pakelia nuotaiką

Dar senovėje žmonės žinojo, kad kvapai veikia savijautą ir nuotaiką. Buvo manoma, kad jazminas, rožė, anyžius, citrina padeda moteriai išnešioti kūdikį, o gimdyti lengviau, įkvepiant gvazdikų, jazminų, šalavijų, verbenos aromatų...

Kvapų eteriniuose aliejuose yra medžiagų, atskleidžiančių augalų gydomąją galią. O jų antibakterinės ir priešuždegiminės savybės teigiamai veikia kvėpavimo organus.

Jazminai, jazminai...

Įrodyta, kad net 10 proc. koncentracijos jazminų aliejus turi palankų poveikį nervų sistemos funkcijų veiklai. Šis aliejus stimuliuoja galvos smegenų veiklą, šalina depresijos simptomus, apatiją ir abuojumą, sustiprina pasitikėjimą savimi ir optimizmą.

Puikus jazminų aliejaus poveikis pasireiškia plačiai. Jo dėka gali palengvėti ir susitvarkyti mėnesinių ciklas, net sumažėti gimdymo skausmai, jis stimuliuoja motinos pieno gaminimąsi.

Oda taip pat bus dėkinga, jei ją palepinsite jazminais – taps elastingesnė, palaipsniui išnyks odos patempimai ir smulkūs randai.

Jazminų aliejus teigiamai veikia ir žmogaus endokrininę sistemą, stimuliuoja hormonų insulino, tiroksino, trijodtironino gamybą, pakelia kortizono lygį lytiniuose organuose.

Ir dar: stiprina imunitetą, pagerina kraujotaką, slopina traukulius, yra efektyvus sergant kvėpavimo sistemos ligomis.

Verbena, levanda, apelsinas ir draugai

Verbena aromaterapijoje laikoma sėkmės ir laimės aromatu. Sakoma, kad šio eterinio aliejaus kvapas kažkokiu būdu veikia mūsų aurą, saugo ją nuo išorinės agresijos poveikio ir padeda lopyti susidariusias joje „energetines skyles“. Aktyviosios verbenos medžiagos pagerina darbingumą, šalina apatijos ir dirglumo požymius, pagerina savijautą, esant kraujagyslių vegetatyvinei distonijai. Be to, eterinis verbenos aliejus teigiamai veikia odą – daro ją tampresnę.

Kiti eteriniai aliejai taip pat verti dėmesio. Išbandykite tokią peršalimo ligas gydančią, atlaiduojančią ir uoslę bei kūną pamaloninančią procedūrą:

Kambaryje uždarykite langus ir duris. Į puodelį įpilkite šilto vandens ir įlašinkite ten 3 – 5 lašus anyžiaus arba čiobrelių aliejaus ir po puodeliu uždekite žvakę. Įkaisdamas vanduo pripildys orą aromatu. Pradėkite seansą nuo 20 minučių, palaipsniui jį ilgindami iki 3 valandų.

Kovoje su peršalimu puikiai tinka citrina, cinamonas, rozmarinas, levanda, šalavijas, gvazdikai, kadagio, pušų ir eukalipto ekstraktai.

O nuo bereikalingo verksmingumo padės anyžiai, levanda ir apelsinas. Pavyzdžiui, Senovės Graikijoje buvo manoma, kad deginant levandos vyteles atbaidomos blogos dvasios ir vabzdžiai. Romėnai maudydavosi levandų voniose, tikėdami, kad toks vanduo apsaugo juos nuo infekcinių ligų.

Vienas iš paprasčiausių, bet labai efektyvus būdas, kaip kovoti su nemiga – sudrėkinkite levandų aliejumi pagalvės kraštelį.

Apelsinų aliejus dabar yra pats populiariausias eterinis aliejus pasaulyje. Šis aliejus, kartu su ir kitiems citrusiniams aliejams būdingu antiseptiniu poveikiu, turi ir stiprią raminamąją galią. Todėl jis rekomenduojamas, kai vargina depresija, įvairios baimės ir nervinė įtampa. Taip pat apelsino aliejus turi priešspazminį poveikį, mažina kraujospūdį.